Бир мандаттуу шайлоо округдары боюнча талапкерлердин саны 127ге жетти

Быйыл 28-ноябрда өтө турган парламенттик шайлоого катышуу үчүн өзүн-өзү көрсөткөн талапкерлердин саны 7-октябрга карата 127ге жетти.

Бул тууралуу Борбордук шайлоо комиссиясынан кабарлашты.

Кыргызстанда 36 округ бар, алардын ар биринен талапкерлер көрсөтүлүшү мүмкүн. Округ боюнча шайлоого катышуу үчүн документтер 13-октябрда саат 18:00гө чейин кабыл алынат.

  • Абакиров Аскар Джумабекович (Чүй-Кемин округу №31).
  • Абдрахманов Азамат Абдилазизович (Көк-Жар округ №4).
  • Абдрахматова Атыр Болотбековна (Жети-Өгүз №34).
  • Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович (Сузак округ №13).
  • Абдылдаев Райымбек Жумагулович (Нарын округ №33).
  • Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович (Талас округ №21).
  • Абиров Жаныбек Болотбекович (Ленин округ №26).
  • Аджибаева Жаңыл Бейшеновна (Ысык-Көл округ №36).
  • Ажибаев Чынгыз Ильяскожоевич (Лейлек округ №1).
  • Алимбеков Нурбек Каарыевич (Төлөйкөн округ №8).
  • Алымжанов Айбек Орозбекович (Кочкор округ №32).
  • Алтынбеков Айбек (Базар-Коргон округ №15).
  • Арстанбеков Акылбек Советбекович (Ноокен округ №16).
  • Асанбаев Майрамбек Жекшенович (Кочкор округ №32).
  • Атажанов Ырысбек Ысламович (Кадамжай округ №3).
  • Аширалиев Чынтемир Камчыбекович (Баткен округ №2).
  • Аширбаев Элкинбек Токтогонович (Сокулук округ №24).
  • Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович (Нарын округ №33).
  • Бакееев Аскарбек Колхозбекович (Жайыл округ №22).
  • Бакир Бакытбек (Кара-Суу округ №9).
  • Бегалиев Болот Касымбекович (Аламүдүн округ №25).
  • Бекешев Дастан Далабайевич (Октябрь округ №28).
  • Божонов Замирбек Сабиржанович (Алай округ №11).
  • Ботобаев Айбек Курманович (Кемин округ №31).
  • Бузурманкулов Айбек Мырзакеримович (Талас округ №21).
  • Булекбаев Эркин Касымович (Москва округ №23).
  • Бекмуратов Баймурат Асанович (Лейлек округ №1).
  • Ганыев Каныбек Токтоматович (Кадамжай округ №3).
  • Джакеев Алмазбек А. (Манас округ №20).
  • Джумабеков Дастанбек Артисбекович (Манас округ №20).
  • Джунусалиев Рамис Майрамбекович (Сокулук округ №24).
  • Джээнбеков Жусупжан Амражанович (Сузак округ №13).
  • Джыргалбаев Нурбек Усенкулович (Ысык-Ата округ №30).
  • Дуйшеналиев Болотбек Согушбекович (Токтогул округ №19).
  • Дуйшеналиев Нурлан Кадырбекович (Чүй-Кемин округ №31).
  • Дуйшенбиев Райимберди Сейдакматович (Ноокен округ №16).
  • Дунканаев Айбек Медетбекович (Аламүдүн округ №25).
  • Дурсунов Атамша Латифович (Ысык-Ата округ №30).
  • Дыйканов Максатбек Дыйканович (Баткен округ №2).
  • Жапаров Талантбек Рысбекович (Жети-Өгүз округ №34).
  • Жолдошбаев Камчыбек (Ленин округ №26).
  • Зикиров Жусупбек Камчыбекович (Москва округ №23).
  • Ибраимов Санжар Кубанычбекович (Алай шайлоо округ №11).
  • Ибраев Саматбек Кулукееевич (Жети-Өгүз округ №34).
  • Икрамов Тазабек Икрамович (Сузак округ №13).
  • Иманкулов Эркин Токтаалиевич (Жайыл округ №22).
  • Исаев Канатбек Кедейканович (Чүй-Кеминс округ №31).
  • Исеналиев Эмирбек Аскеевич (Чүй-Кемин округ №31).
  • Исламбеков Белек Мамасалиевич (Баткен №2).
  • Исмаилов Муратбек Кубанычбекович (Жети-Өгүз округ №34).
  • Казакбай уулу Замирбек (Жети-Өгүз округ №34).
  • Карабаев Манасбек Токтогулович (Жайыл округ №22).
  • Карагулов Кубанычбек Нарынбекович (Бишкектин Ленин райондук округу №26).
  • Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич (Сузак округ №13).
  • Кенжебаев Аманкан Батырбекович (Сокулук округ №24).
  • Кожиев Мирбек Дуйшенбекович (Москва округ №23).
  • Кулбараков Автандил Илдузович (Кочкор округ №32).
  • Кулматов Эделбек Маматкулович (Сузак округ №13).
  • Калдарбеков Элдияр Султанович (Аламүдүн округ №25).
  • Курманов Байыш Жантаевич (Ысык-Ата округ №30).
  • Кыдыралиев Бакыт Мукамбетович (Талас округ №21).
  • Кыдырмышев Руслан Жаманакович (Бишкектин Октябрь райондук округу №28).
  • Лилиенталь Юлия Викторовна (Сузак округ №13) — катталды.
  • Мааткабылов Ырысбек Шаршенбаевич (Свердлов округ №29).
  • Мадмаров Уланбек Аданбекович (Көк-Жар шайлоо округу №4).
  • Малиев Арсланбек (Джети-Огузский округ №34).
  • Мамаев Замирбек Далилович (Жайыл округ №22).
  • Мамбеталиева Анара Хамзаевна (Ысык-Ата округ №30).
  • Мамбеткулов Максатбек Назиржанович (Сузак округ №13).
  • Матраимов Искендер Исмаилович (Кара-Суу округ №9).
  • Мелисов Азамат Канатбекович (Кочкор округ №32).
  • Молдоташев Ишенбай Курманович (Ак-Суу округ №35).
  • Момунов Акат Акынович (Аксы округ №17).
  • Мукарамов Асылбек Турабаевич (Лейлек округ №1).
  • Мусагул уулу Амантур (Кочкор округ №32).
  • Мурадилов Бекболот Мурадилович (Кадамжай округ №3).
  • Мурашев Нурбек Мурпазылжанович (Ноокен округ №16).
  • Мурзакматов Байжигит Мамаюнусович (Көк-Жар округ №4).
  • Насиров Абдижамил Жусупович (Кадамжай округ №3).
  • Нурбаев Бакытбек Токтогулович (Араван округ №6).
  • Нурланбеков Актилек (Бишкектин Ленин райондук округу №26).
  • Обдунов Элмурат Абдувалович (Араван округ №6).
  • Олжобаев Баатырбек Бактыбекович (Жети-Өгүз округ №34).
  • Оморов Чынгыз Ашырбаевич (Ала-Бука округ №18).
  • Орозбаев Айбек Маматович (Төлөйкөн округ №8).
  • Осмонов Айбек Жапарович (Ош округ №7).
  • Пасанов Эржигит Жетимишович (Куршаб округ №10).
  • Райымкулов Бактыбек Кемелбекович (Жайыл округ №22).
  • Саипов Бактыбек Саипович (Алай округ №11).
  • Сагымбаев Канат Райымбекович (Жети-Өгүз округ №34).
  • Садалиев Улан Шейшенбекович (Сокулук округ №24).
  • Саккараев Медербек Джаманкулович (Чүй-Кемин округ №31) — катталды.
  • Салихов Кенеш Каримович (Баткен округ №2).
  • Сарбагышев Максатбек Канатбекович (Ысык-Көл округ №36).
  • Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич (Ысык-Көл округ №36).
  • Сардарбеков Сабырбек (Кочкор округ №32).
  • Сариев Акылбек (Нарын округ №33).
  • Сатыбалдиев Эльмурза Ракиевич (Өзгөн округ №12).
  • Сегизбаев Мирбек Абдрахманович (Лейлек шайлоо округ №1).
  • Сейтказиев Анаш Токтосунович (Чүй-Кемин округ №31).
  • Сулайманов Алтынбек Турдубаевич (Ноокат округ №5).
  • Сулайманов Кундузбек Кошалиевич (Токтогул округ №19)
  • Супатаева Альфира Илиясовна (Ак-Суу округ №35).
  • Сурналиев Талгат Чыныбекович (Ысык-Көл округ №36).
  • Сыдыков Бактыбек Усенович (Ноокен округ №16).
  • Тайлаков Арстанбек Кылычбекович (Ленин округ №26).
  • Танабаев Нурлан Исамидинович (Куршаб округ №10).
  • Талипов Нурали Орозалиевич (Кадамжай округ №3).
  • Тарыкбаев Алмаз Нарынбекович (Чүй-Кемин округ №31).
  • Таштанбеков Акбокон Дукенович (Ысык-Ата округ №30).
  • Токтакунов Нурбек Акбарович (Бишкектин Биринчи май райондук округ №27).
  • Токтобаев Суйунбай Жумаканович (Аксы округ №17).
  • Токтогулов Ербол Бекинович (Ысык-Ата округ №30)
  • Тологонов Бакыт Талантович (Жети-Өгүз округ №34).
  • Тукунов Акжолтой Шакирбекович (Ысык-Көл округ №36).
  • Түмөнбаев Акылбек Тогузбаевич (Аксуу округ №35).
  • Турганбаев Мелис Токтомамбетович (Октябрь округ №28).
  • Турков Мунарбек Максатбекович (Сузак округ №13).
  • Турсунбаев Азизбек Атакозуевич (Ала-Бука округ №18).
  • Усупов Тилек Сабырович (Бишкектин Октябрь райондук округу  №28).
  • Хасанов Канат Зарлыкович (Ысык-Көл округ №36).
  • Чокморов Болотбек Сексенбешович (Кочкор округ №32).
  • Чомонов Манас Алишерович (Аксы округ №17).
  • Шаимкулов Манас Каныбекович (Жалал-Абад округ №14).
  • Шакиев Нурланбек Тургунбекович (Аксы округ №17).
  • Шамшидин уулу Абдулхамид (Кадамжай округ №3).
  • Шамырканов Болотбек Муратбекович (Жети-Өгүз округ №34).
error: Content is protected !!